Martin Scorsese új dokumentumfilmjében benne lesz a Ferenc pápával készített utolsó interjú is
A film az Aldeas – Egy új történet címet kapta.
A film az Aldeas – Egy új történet címet kapta.
Scorsese és DiCaprio fantáziát látnak Johnson filmtervében.
Sőt, nemcsak ez az egy terve van a rendezőnek, Sinatra mellett Jézusról is tervez filmet.
Többek között Assisi Szent Ferenc, Keresztelő Szent János és Mária Magdolna történetét is feldolgozza.
A rendező szerint fontos, hogy a vallásról gondolkodjunk és beszéljünk, mert az hatással lehet arra, ahogy az életünket éljük.
A 80 éves rendező és producer közel hat évtizede tartó pályafutása során számos műfajban kipróbálta magát. A korszakzáró Woodstocki Fesztiválon 18 operatőr munkáját koordinálta, készített turisztikai reklámfilmet Izlandnak, és egy 18 perces monstre klipet (Bad) Michael Jacksonnal. Meg persze rengeteg emlékezetes mozifilmet.
Az oklahomai olajkincsnek köszönhetően a világ egykoron leggazdagabb emberei, az oszázs indiánok ellen száz évvel ezelőtt elkövetett gyilkosságsorozatról készített Megfojtott virágok címmel filmet Martin Scorsese Oscar-díjas amerikai rendező.
Annyira átírta az egészet, hogy még a főszereplő Leonardo DiCaprio is új szerepet kapott, mert a korábbi karaktere az új verzióban már csak mellékszereplő lett.
A hétvége második napján is folytatódott a sztárdömping Cannes-ban. Láttuk Leonardo DiCapriót, Jennifer Lawrence-t, Natalie Portmant és Robert De Nirót, de még a kávézóban és a széksorok közt is hírességekbe botlottunk. Filmek terén jó hír, hogy visszatért Michel Gondry, és hogy Afrikából is érkeznek új tehetségek.
Cannes első szombat estéje minden évben a legjobban várt, sztároktól leginkább hemzsegő filmek bemutatójának ideje, Idén Martin Scorsese legújabb monumentális eposza, a Killers of the Flower Moon hozta el a cannes-i vörös szőnyegre Leonardo DiCapriót és Robert De Nirót. Közvetlenül utána pedig a sztárszínésznőkön volt a sor, Natalie Portman és Julianne Moore játszották le egymást a vászonról a May Decemberben. Helyszíni podcast tudósításunkból kiderül, hogy nem ugyanannyira voltunk elájulva mindkettőtől.
Csütörtökön ünnepli nyolcvanadik születésnapját a Taxisofőr, a Nagymenők, a Kaszinó, A tégla, és egy sor nagyhatású film rendezője. Filmjeivel nemcsak filmrajongók hadát bűvölte el, de kiakasztotta a katolikus egyházat és Kínát is. Az amerikai filmest a legnagyobbak között emlegetik, játékfilmek mellett sorozatokban, videóklipben is odatette magát.
Ezúttal az Evolúció című film executive producere lesz Scorsese. A filmrendező-producernek ez a második együttműködése Mundruczó Kornél rendezővel és Wéber Kata forgatókönyvíróval a Pieces of a Woman után.
A világhírű rendező nemrég a TikTokon debütált a lánya oldalán.
Nemcsak azért működik, mert elképesztően vicces, vagy mert a főhőse akár egy Woody Allen-film karaktere is lehetne, hanem azért is, mert a nosztalgiára épít. A Pretend It’s a City című dokumentumfilm-sorozat akkor is vágyakozást ébreszt bennünk a régi, nyüzsgő Manhattan iránt, ha sosem jártunk ott, és minden percében eszünkbe juttatja, hogy milyen jó is volt, amikor még volt társaséletünk.
Megérkezett a netflixes filmelőzetese Mundruczó Kornél és Wéber Kata filmjének, amelynek executive producere Martin Scorsese.
Többek között James Cameron, Clint Eastwood és Martin Scorsese írt levelet a mozik jövője miatt aggódva.
A Kína előtti meghajlás jelképévé tette magát a Mulan élőszereplős változatával az amerikai Disney filmstúdió. A történet másfél ezer éve született, és azóta különböző módokon mesélték el, ám egyvalami közös maradt: a hősnő magát férfinak álcázva tűnik ki a harcokban, és segítségével Kína diadalmaskodik az ellenségei fölött.
A Netflix után új streaming-szolgáltatóval szerződött le a rendező.